O kaip lieknėja pasaulio žvaigždės?

Turi tai išbandyti!

Banglenčių sportas

(angl. Surfing)

ŠIS SPORTAS PATENKA Į DIDŽIAUSIŲ MALONUMŲ PENKETUKĄ

Banglentės – tikri spąstai. Dauguma į juos pakliuvusiųjų kardinaliai pakeičia net mitybos įpročius.

Jei rašyčiau knygą „Šimtas dalykų, kuriuos reiktų padaryti iki "ojo" gimtadienio“, banglentės būtų sąrašo pradžioje. Jei svajočiau pajusti džiaugsmą, patirtą vaikystėje prie jūros, kai kiekviena banga atrodydavo kaip linksmoji milžinė, pradėčiau nuo banglenčių. 

PRAMOGA, SPORTAS, MALONUMAS

Pirmąsias žinias apie banglenčių sportą iš Havajų į Europą atvežė kapitonas Jamesas Cookas, tiksliau – apie nematytą pramogą sužinota iš šio jūrininko ir tyrinėtojo dienoraščių. Mat ją aprašęs britas smarkiai užrūstino vietinius, šie svetimšalį nužudė, ir apie malonumą skrieti bangomis liko liudyti jo dienoraštis. Ten rašyta, kad Havajų tautelių vadai taip sportuodami rodydavo savo galią, tiesa, lentas jie naudojo didesnes ir patogesnes nei pavaldiniai... 1866 metais šį sportą Havajuose išbandė ir aprašė rašytojas Markas Twainas. Deja, jam visai nesisekė. Nenuostabu – lentos tada buvo medinės, didelės ir sunkiai valdomos.

GYVENIMO BŪDAS

Banglenčių sportas paplitęs po visą pasaulį. Skirtingais metų laikais entuziastai renkasi įvairiausiose pasaulio vietose tiek Europoje, tiek kituose žemynuose ir bando pažaboti bangas. Banglenčių sportas – net tik puiki pramoga ir laisvalaikio leidimo būdas, bet vis labiau populiarėjantis tam tikras gyvenimo būdas. 

BANGLENTES IŠBANDĘ GARSŪS ŽMONĖS

Šiais laikais banglentes populiarina ne tik tobulo ir nulieto kūno sportininkai, atliekantys nerealius triukus ant milžiniškų vandens kalnų, paplūdimio kultą propaguojantys filmai ir serialai, bet ir garsiausios pasaulio žvaigždės. Aktorė Cameron Diaz valdyti banglentę išmoko filmuodamasi juostoje „Čarlio angelai“, tad dublerės jai net nereikėjo. Naujojoje Zelandijoje banglenčių sportą atrado ir pamėgo bemaž visa trilogijos „Žiedų valdovas“ filmavimo komanda. Pasak vieno grupės nario, daugybę laiko jie praleisdavo vandenyne – tai buvo nesustabdomas procesas.

O kaip manote – ką toje pačioje Naujojoje Zelandijoje veikė Tomas Cruise'as per juostos „Paskutinis samurajus“ filmavimo pertraukėles? Aišku – jis irgi griebdavosi lentos. Tai darė ir Lady Gaga Meksikoje. Ant lentų visus savo tris sūnus statė ir Davidas Beckhamas. Taip pat Kim Kardashian ir Rihanna.

Čia šimtai žmonių pamiršta, kad yra garsūs aktoriai, daininikai, rimti bankininkai, svarbūs direktoriai, pavargę studentai ar nusivylusios namų šeimininkės. Tarp bangų lieki vienas – su savo mintimis ir savo laime gyventi! Chris Hemsworth, Lindsay Lohan, Margot Robbie, Adam Sandler, Reese Witherspoon ir kiti garsūs žmonės.Jurijus Smoriginas
Jurijus Smoriginas

JAUČIASI KAIP NAMIE

Linksmas pliktelėjęs vyriškis ir visada madingai atrodanti jo dukra. Trys špagatai sausumoje, trys – pasišokėjus, trys – įbridus į vandenyną – štai taip šis vyras apšyla prieš lipdamas ant lentos. Jo dukra – ne tokia ekstremalė, bet mano, kad banglentės moterims itin tinka. Choreografas, baleto šokėjas Jurijus Smoriginas net vėsiame vandenyje jaučiasi kaip namie. Jam nereikia jokio hidrokostiumo. Jam nereikia net mokytojo „Man nereikia nieko čia aiškinti. Mes, baleto šokėjai, viską žinome: ką daryti, kaip ant tos lentos atsistoti... Ir jei ne mano kelio trauma, seniai čiuožinėčiau geriau už visus“, – tikina choreografas. 

"Banglentės moterims labai tinka. Jos tokios dailios, be to, pakelia nuotaiką, taip sportuojant pagražėja kūnas“, – sako Smorigino dukra Agnė.

Banglenčių sporto instruktorius tikina: „Merginos ir moterys yra labai gabios, jos kantresnės nei vyrai, todėl gana greitai perpranta šio sporto subtilybes. Dažnai būna, ateina tik pažiūrėti, kaip seksis draugui, o po pusvalandžio jau prašo, kad duočiau hidrokostiumą, lentą... Moterų judesiai grakštesni, ant lentos jos atrodo nuostabiai!“MALONUMŲ PENKETUKAS

Banglenčių sportas, be jokios abejonės, patektų mažų mažiausia į didžiausių malonumų dešimtuką, o geriau pagalvojus, netgi į penketuką tarp su pagrindinėmis gamtos stichijomis susijusių potyrių. Oras – tai vėjas plaukiant jūra jachta, žemė – tai miegoti kopose po žvaigždėmis Neringoje, ugnis – laužas prie ežero Ignalinos rajone, o vandens stichijos esmę padeda atskleisti būtent banglentės.

Banglenčių sportas pribloškia tuo, kad jau nuo pirmosios pamokos galima visiškai užsikaifuoti. Žinoma, atrodo, kad ta lenta slidi, maža ir juda, ir kad ant jos gyvenime neužliptum, jei ne treneris, bet koks jausmas pagavus bangą... O kai jos nusitveri, dar smagiau! ANT BANGOS NET VAIKAI

Visada įdomu sužinoti, kas vyksta vandens ir vėjo sporto mėgėjų galvose (nes veiduose – visiškas atsipalaidavimas). Jaučiamas malonus fizinis nuovargis, galva išsivalo ir tuo metu atleidžiamos visiems visų nuodėmes, pamirštami pykčiai, rūpesčiai, materialūs poreikiai. Net trumpas paplaukiojimas įprasmina visą dieną. Tos, kurios turi mažų vaikų, puikiai žino, ką reiškia, kai tobulieji mažyliai it kokie vampyriukai išsiurbia energiją. Jūra, saulė ir vėjas ją atkuria. O geriausia savo vaikučius pasiimti su savimi ir padėti jiems išmokti valdyti gamtos stichiją. Vaikai banglečių sporte labai gabūs!O KOKIA NAUDA?

Tai yra sveika priklausomybė. Banglentininkai dažniausiai gyvena sveikai ir labai rūpinasi, ką valgo. Pavalgius didžkukulių, tikrai nepavyktų nei atsistoti ant bangos, nei iki jos nuplaukti. Banglentės – tikri spąstai. Dauguma į juos pakliuvusiųjų kardinaliai pakeičia mitybos įpročius: vietoj kavos geria sveikus kokteilius, vietoj mėsos valgo greitai virškinamą maistą, o vietoj vyno gurkšnoja vandenį.


Kiek metų atjaunėjote? Tas džiaugsmas, kurį patiriate kaskart eidama į vandenyną, spinduliuoja iš vidaus ir nutrina bet kokią amžiaus sąvoką. Jums yra tiek, kaip jaučiatės, kad yra.

Balansavimas ant lentos padeda protingiau balansuoti ir gyvenime, stiprina intuiciją, prigimtinius jausmus – būti laimingiems tiesiog šiaip sau, džiaugtis esamu momentu... Iš galvos išplauna visas slegiančias mintis, tad atsiranda vietos reikšmingesnėms.


Na, taip, Jūsų draugas, vyras ir net vaikai ims manyti, kad esate kietas, nes valdote banglentę, bet tai niekis, palyginti su tuo, ką patys manysite apie save. Jokie pasitikėjimo savimi kursai neduos daugiau naudos nei bangų gaudymas vandenyne!

Mokytis valdyti banglentę – tai bandyti savo kantrybę. Ar nepavykus viską mesite, ar nepasiduosite? Juolab kad mokymosi procesas, priešingai nei kitų dalykų, tikrai labai smagus.


Kai gyvename amžino bėgimo ritmu, suptis vandenyne laukiant savo bangos tampa tikromis buvimo vien su savimi akimirkomis. Tada priklausote sau.


Pridėkite dar stilingus drabužius, amžiną įdegį, neklusniai vėjo ištaršytus plaukus ir lengvesnę eiseną.JEI JUMS DAUGIAU NEI 40 M.

Vienai seniausių pasaulio banglentininkių Eve Fletcher – „tik“ 81-eri, ir ji vis dar gaudo bangas! Buvusi kino kompanijos „Disnay“ prodiuserė, nuostabi sodininkė pensiją leidžia Kalifornijoje, San Onofrė paplūdimyje, su būreliu banglentininkų senjorų. „Aš gyvenu geriausią gyvenimą, kokį tik galiu“, – džiaugiasi Eve. „Niekada nėra vėlu išbandyti ką nors nauja“, – nutarė 80-metė Sally ilgai stebėjusi pramogaujančius banglentininkus. Ir bangas ji ėmė gaudyti kasdien! „Nuostabu matyti tokį gyvenimo džiaugsmo kupiną žmogų“, – pašėlusia senute negali atsigėrėti instruktoriai.

Nuoraukoje Eve Fletcher
Nuoraukoje Eve Fletcher


Atlanta travels, Modesta zukauskaite, surfing, portugalija, atostogos
Šioje nuotraukoje pavaizduota mūsų Portugalijos pakrantė, kurioje kasdien praleidžiame daug laiko.

PORTUGALIJOS PAKRANTĖS

Turi vieną vaizdingiausių ir gražiausių plaukiojimo banglentėmis gamtos panoramų, o gal ir visame pasaulyje... Ji pasižymi labai švelniu klimatu bei rytiniais brizais nuo kranto. Dėl to ši šalis populiari tarp viso pasaulio banglentininkų. Ji taip pat pasižymi didelia bangų, bangavimo lygių įvairove, tokiu budu pritraukdama įvairių lygių banglenčių sporto megėjus – nuo pradedančiųjų iki profesionalų. Tai puiki vieta mokytis banglenčių sporto!

 

Portugalija apdovanota gausybe gerų, banglenčių sportui tinkamų ir dažniausiai žmonėmis „neapkrautų“ vietų – tai reiškia, kad ten gausite tai, kas šioje kelionėje yra geriausia puikiam poilsiui.

 

Ši vakarinė Ispanijos kaimynė pagauna šiaurės, vakarų bei pietų bangavimus, dėl to sąlygos banglenčių sportui išlieka labai pastovios. Daugybė skirtingų vietų bei bangų, tinkančių banglentininkams išsidėstė po visą pakrantę. 

 

BANGLENČIŲ SPORTO PORTUGALIJOJE PRIVALUMAI

  • Tinka pradedantiesiems;
  • Ramus vėjas;
  • Lengva „pagauti“ bangą;
  • Puikus bangavimas;
  • Nėra minios žmonių;
  • Galima užsiimti visus metus;
  • Gražūs ir švarūs paplūdimiai.


Buvo naudinga? Pasidalink su draugais!Write a comment

Comments: 0