7 knygos

Padeda atsikratyti svorio ir pagerinti sveikatą

Autorius: Eglė Krištopaitytė

STRAIPSNIO ORGINALAS ČIA:

Tikriausiai girdėjote daugybę sėkmės istorijų, kaip perskaitę vos vieną knygą aplinkiniai atsikratė visą gyvenimą varginančio viršsvorio bei įsisenėjusių ligų. Deja, dabar rašytoju gali būti kiekvienas, tad tarp gausybės viena po kitos kepamų knygų sunku išsirinkti tikrai vertas skaitymo. Todėl Gamtos Grožio Formulė taupo jūsų laiką ir dalinasi geriausiųjų septintuku.

 

Allen Carr „Lengvas būdas sulieknėti

 

1. Autorius A. Carr žaibiškai išgarsėjo kūriniu „Lengvas būdas mesti rūkyti”. Knygos pagalba tūkstančiai užkietėjusių rūkalių visame pasaulyje dabar džiaugiasi švaresniais plaučiais bei geresne savijauta. Nenuostabu, kad klasika tapo ir kita jo knyga „Lengvas būdas sulieknėti”. Joje aprašyta praktiška lieknėjimo sistema neverčia atsisakyti mėgstamiausių patiekalų, padeda pajusti saiką bei atrasti naujus skonius. Manoma, kad viena pagrindinių kūrinio įtaigumo priežasčių – neurolingvistinis programavimas, į mūsų smegenis įdiegiantis lieknėti bei gerai jaustis padedančias taisykles.

 

Mireille Guiliano „Kodėl prancūzės nestorėja?”

 

2. Jei kada nors svarstėte, kaip prancūzės išlieka tokios lieknos valgydamos sūrį ir duoną bei gerdamos vyną, atsakymą rasite šioje knygoje. Joje M. Guiliano neslepia skeptiško požiūrio į trumpalaikes dietas, todėl siūlo laikytis ilgalaikių, Prancūzijoje galiojančių mitybos principų: valgyti tik geros kokybės maistą, atsipalaiduoti ir mėgautis kiekvienu kąsniu. Beje, pati autorė – puikus aprašytų taisyklių efektyvumo pavyzdys: nors darbas reikalauja bent 300 dienų per metus mėgautis kelių valgių vakarienėmis restoranuose, moteris sveria vos 50 kg.

 

Alma Mieliauskienė „Valgau ir lieknėju”

 

3. Nepelnytai pamiršta klasika, prieš gerą dvidešimtmetį tapusi kas antros moters Biblija, o jos autorė gydytoja A. Mieliauskienė – tikra įžymybe. Per pusmetį numetusi 60 kilogramų, savo patirtį ji aprašė knygoje. Manoma, kad kūrinys didžiulės sėkmės sulaukė todėl, kad jame nurodytos taisyklės labai lengvai pritaikomos labiausiai užsiėmusių moterų gyvenimuose, o raciono pokyčiai nereikalauja papildomų išlaidų. Paklauskite mamų ir močiučių – jos savo lentynoje tikrai turėtų rasti šią knygą.

 

Tom Rath „Valgyk. Judėk. Miegok”

 

4. Vienas žinomiausių jaunosios kartos verslo rašytojų pasuko kita, tačiau ne mažiau svarbia – sveikatos linkme. Daugybę metų kovodamas su genetine liga, surinko galybę informacijos bei labai patrauklia forma parašė knygą apie tai, kaip iš tikrųjų reikia valgyti, judėti ir miegoti. Kūrinį patvirtino ir gydytojai, todėl nuosekliai laikydamiesi aprašytų taisyklių numesite nereikalingą svorį, būsite pilni energijos ir užkirsite kelią širdies ligoms, vėžiui bei diabetui.

 

Joel Fuhrman „Valgyk, kad gyventum”

 

5. Girdėjote posakį „valgyk tam, kad gyventum, o ne gyvenk tam, kad valgytum”? Juo vadovaujasi ir gydytojas Joel Fuhrman, savo knygoje pristatantis 6 savaičių planą, padėsiantį numesti nereikalingus kilogramus ir tuomet išlaikyti pastovų svorį. Pagrindinis dietos principas labai paprastas – neribotai valgyti naudingųjų medžiagų turintį maistą. Be to, autorius žada, jog tikrai neteks kęsti alkio bei pakeisite požiūrį į maistą.

 

Modesta Žukauskaitė ir Anželika Liauškaitė

„Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis”

 

6. Ši knyga turėtų atsirasti lentynose tų, kurie paprastai dalykinę literatūrą iškeičia į romanus. Originaliame kūrinyje aprašyti Smiltės išgyvenimai radikaliai keičiant gyvenimo būdą: čia rasite ne tik naudingų patarimų, bet ir lengvai susitapatinsite su kiekvienam pažįstamomis herojės emocijomis. Galima sakyti, kad ši knyga – šiuolaikinio bjauriojo ančiuko istorija, kuriam labai svarbu išmokti pamilti save.

 

Jamie Oliver „Supermaistas kasdien”

 

7. Jamie Oliver pristatinėti nereikia, kadangi bent vieną iš jo receptų jau spėjo išbandyti kiekviena namų šeimininkė. 2015-aisias dienos šviesą išvydo asmeniškiausia virtuvės šefo knyga, gimusi jo kelyje į sveiką gyvenseną. Čia rasite 30 pusryčių, tiek pat pietų ir vakarienės valgių receptų, kurie ne tik puikiai atrodys lėkštėje bei burnoje paliks malonų skonį, bet ir aprūpins kūną naudingomis medžiagomis. Nereikia nė sakyti, kad tokie raciono pokyčiai padės atsikratyti nereikalingų kilogramų.


Write a comment

Comments: 0