50 pratimų su šokdyne

Gražesniam kūnui (video)

 

Visų vaikystėje išbandyta šokdynė daro tikrus stebuklus! Taisyklingas šokinėjimas, reguliarios ir gana trumpos treniruotės, šiek tiek dėmesio maistui ir jau po mėnesio ne tik pati, bet ir aplinkiniai ima žarstyti komplimentus dėl lieknesnės figūros!

 

Darbas su virvute, anot amerikiečių mokslininkų, yra lygiavertė alternatyva brangioms kardiotreniruotėms. Šokinėjimas virvute stiprina visus kūno raumenis, ypač šlaunų, sėdmenų ir rankų. Šokinėjant virvute taip pat gerinama koordinacija, laikysena, širdies veikla, spartinama medžiagų apykaita. Mokslininkai paskaičiavo, jog per 15 (per min. apie 50 šuoliukų) vidutinio intensyvumo šokinėjimo virvute minučių sudeginama 200 kalorijų.

 

Daugelį labiausiai džiugina mintis, kad tokio sporto rezultatai matosi jau po savaitės-dviejų. Po pirmos savaitės pastangrėja užpakaliukas, rankos; antros savaitės pabaigoje paryškėja rankų raumenukai, mažėja apimtis klubų srityje.

 

Šokdynė nepamainomas dalykas moterims, kurios svajoja apie dailias kojas. Papildomi riebalai visų pirma nusėda šlaunų, klubų ir sėdmenų srityse. Be viso to, vos 10 minučių šokinėjimo kasdien - ypatingai gerai veikia širdies ir kraujagyslių darbą, šalina iš organizmo toksinus, padeda kovoti su išsiplėtusiomis kojų venomis.

 

Kaip išsirinkti tinkamą šokdynę?

 

Šokdynę reikia rinktis pagal savo parametrus taip pat atsakingai, kaip ir treniruoklius. Nuo to priklausys sveikata ir treniruočių efektyvumas.

  • Moterys iki 152 cm ūgio turėtų rinktis 210 cm ilgio šokdynę. Moterys nuo 152 iki 167 cm ūgio turėtų rinktis 250 cm ilgio šokdynę.
  • Moterys nuo 167 iki 183 cm ūgio turėtų rinktis 280 cm ilgio šokdynę.
  • Moterys nuo 183 cm ūgio ir aukštesnės turėtų rinktis 310 cm ilgio šokdynę.

Prieš šokinėjant virvute, reikia apšildyti raumenis. Tai daroma paprastais šuoliukais, nešokant aukštai. Tikslas ne sudėtingumas, o pakartojimai. Idealiausias šokinėjimas, kai aktyviai juda kojos, riešai, dilbiai, o kūnas būna stabilioje pozicijoje. Tokiu atveju dirbs problemtiškiausios kūno vietos - kojos ir sėdmėnys. Neverta gaišti laiko tobulinant teisingiausią kūno padėtį, pradėkite šokinėti dabar ir įsiklausykite į savo kūną.

 

  • Pradėti reikėtų nuo lengvų šuoliukų, po 5 min. palaipsniui didinant tempą. Anot specialistų, tam, kad akivaizdžiai pasikeistų figūra, visiškai pakanka 10 min. šokinėjimo, tačiau - kiekvieną dieną!
  • Nesistenkite aukštai pašokti. Kojas laikykite pečių plotyje, nugara turi būti tiesi. Pašokite aukštyn tik tiek, kad užtektų vietos šokdynei pralįsti po jūsų pėdomis – maždaug apie 2,5 cm.
  • Virvutę sukite riešais. Taip jūsų pečiai nebus įsitempę.
  • Nepersistenkite. Šokinėkite iš lėto. Atlikite tiek šuoliukų, kiek galite. Ir kasdien vis didinkite jų skaičių. Bet jei norite sulaukti rezultato, per šokdynę reikia peršokti ne mažiau kaip 200–300 kartų.

 

Videopamoka, kaip taisyklingai šokinėti šokdyne ir lieknėti

 

 

50 Įvairiausių šokinėjimo technikų

 

 

Jei pageidaujate dar greitesnių kūno pokyčių, šokinėjimą virvute derinkite su jėgos pratimais.

 

Jeigu gi norite išlavinti ne tik kojų, bet ir rankų raumenis, reikia rinktis šokdynę su sunkesnėmis rankenomis. Neretai jose montuojami ir įtaisai, kurie jums visada tiksliai parodys, kiek kartų jūs pašokote ir kiek kalorijų sudeginote (tenka pripažinti, kad tai – labai patogus ir naudingas išradimas, nors ir ne visada pigus).

 

 

Tinka ne visiems!

 

Šokinėjant per šokdynę rezultatų ilgai laukti nereikia. Tačiau tokios treniruotės tinka ne visiems. Jeigu neseniai patyrėte stuburo traumą arba jį skauda dėl kitų priežasčių, šuoliukų geriau atsisakykite, nes galite dar labiau pakenkti nugarai.

 


Buvo naudinga? Pasidalink su draugais.Write a comment

Comments: 0