7 konkretūs žingsniai sėkmės link

Keiskite įpročius - keisis gyvenimas!

 

Naujo įpročio ugdymas

 

Per kiek laiko galima išsiugdyti naują įprotį? Tai gali užtrukti nuo vienos sekundės iki kelerių metų - viskas priklauso nuo to, ar stipri emocija, lydinti sprendimą atitinkamai elgtis. 

 

Nemažai moterų pagalvoja, kaip naudinga būtų atsikratyti antsvorio ir pradėti sportuoti ir ryžtingai ketina to siekti, tapti geros fizinės formos. Tiek ketinimai gali trukti daugelį metų. Ir štai vieną dieną gydytojas pasako: " Jeigu nesuliesėsite ir Jūsų sveikata nepagerės, mirsite jauna..."

 

Pamąstymas apie tai gali taip sukrėsti ir išgąsdinti, kad tuoj pradedama laikytis sveikos mitybos įpročių, mankštintis, metama rūkyti ir tada tampama sveiką. Psichologai tokią sukrėtimo būseną vadina lemiamu emociniu išgyvenimu. Bet koks stipraus džiaugsmo ar skausmo potyris, derinamas su elgsena, gali suformuoti įprotį, gyvuosiantį visą likusį gyvenimą. 

 

Pasak specialistų, vidutinio sudėtingumo įpročiui išsiugdyti reikia maždaug 21 dienos. Turimi omenyje patys paprsčiausi įpročiai, tokie kaip kėlimasis anksčiau, kasrytinė mankšta prieš einant į darbą, gulimasis miegoti nustatytą valandą ir t.t.

 

Kaip ugdomas naujas įprotis? Per daugelį metų buvo sukurta paprasta, bet galinga naujo įpročio ugdymo metodika. Ji labai primena valgio gaminimo receptą. Šia metodika galite naudotis ugdydamasi bet kokį naują įprotį. Po kiek laiko pamatysite, kad norimus įpročius išsiugdyti Jums tampa vis lengviau ir lengviau!

 

modesta Zukauskaite, alma littera, moteris, lieknejimo knygos,  sulieknek, atlanta treniruote, portugalija, keliones, atlanta travels, modesta silvand, fitness calendar, slaptomane

 

1. Būkite atkakli

 

Taip elkitės tol, kol tai nebereikalaus jokių pastangų, taps taip lengva, kad Jūs, atsitiktinai nepadariusi to, ką nusprendėte, jausitės nemaloniai.

 

 

2. Niekuomet nedarykite išimčių

 

Naujojo įpročio formavimosi stadijoje niekada nedarykite išimčių, nepertraukite šio proceso. Neieškokite tas išimtis pateisinančių priežasčių ir argumentų. Nepaleiskite iš rankų vandžių. Jei nusprendėte kasryt keltis anksčiau ryte ir sportuoti, tai ir kelkitės. Greitai tam nereikės jokių pastangų. 

 

 

3. Atsilyginkite sau

 

Labai svarbu karkartėmis save paskatinti kokiu nors malonumu. Kaskart, kai tokiu būdu už pastangas sau atlyginate, naująją elgseną sutvirtinate. Greitai pasąmonė pradeda sieti atlyginimo malonumą su elgsena. Kuriate savąjį teigiamų pasekmių (kurių nesąmoningai laukiatą iš tos praktikos) jėgos lauką. 

 

 

4. Kartokite skatinančius žodžius

 

Kartokite juos nuolat - taip naujasis įprotis bus išsiugdytas itin greitai. Pavyzdžiui, galite sau sakyti: "Lygiai 6 valandą ryto aš atsikelsiu ir imsiuosi daryti suplanuotą treniruotę!". Kartokite šiuos žodžius tol, kol užmigsite. Dažniausiai Jūs pati atsibusite kelios minutės prieš suskambant žadintuvui. Greitai Jums žadintuvo visai nereikės. 

 

 

5. Nuspręskite

 

Tiksliai nuspręskite, ką norite pradėti daryti nuolat. Pavyzdžiui, jei nusprendėte anksčiau keltis ir kasryt mankštintis, tam tikrai valandai nusistatykite žadintuvą. Išgirdusios jo signalą tuoj pat kelkitės, apsirenkite sportiniais drabužėliais ir pradėkite makštintis. 

 


Mes sukūrėme programą "Fitnesas labai užimtiems žmonėms" specialiai Jums todėl, kad žinome, kaip būna sunku save motyvuoti ir pradėti reguliariai treniruotis.

 

Todėl kiekvienas užsiėmimas pagal šią programą užima minimaliai laiko, bet per tą laiką Jūsų kūne kokybiškai dirba kiekviena atskira raumenų grupė. Pratimams reikės skirti tik 15-20 minučių kiekvieną dieną. Tam Jums nereikalingi jokie treniruokliai ir Jūs galite treniruotis Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku.

 

Mes padarėme didelę 55% nuolaidą šiai programai ir jau šiandien nieko nelaukdama galite pradėti užsiėmimą! 

6. Pasakykite kitiems

 

Praneškite žmonėms, su kuriais bendraujate, kad pradedate elgtis kitaip. Arba susiraskite draugę su kuria keisitės kartu. Jūsų savikontrolė ir ryžtas labai sustiprės, kai žinosite, jog Jus stebi kiti. 

 

 

7. Vizualizuokite save

 

Regėkite save tam tikroje situacijoje besielgiančią taip, kaip nusprendėte. Kuo dažniau įsivaizduokite, kad jau įgijote naująjį įprotį, tuo greičiau pasąmonė jį priims ir šis taps nevalingas. 

 


Populiarių knygų autorė ir motyvatorė,

Modesta Žukauskaitė


Patiko? Buvo naudinga? Spausk LIKE ir pasidalink su draugėmis!


Write a comment

Comments: 0