Ar turime atsispirti šokoladui ir kavai?

Mano saldžioji nuodėmė...

  

MANO SILPNYBĖS

 

Apie juodojo šokolado naudą esu girdėjusi daug ir apie tai žinoma nuo seno. Tiesa, kartais pasigirsta diskusijų, kad tai tik šokolado gamintojų reklaminis triukas, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad šokolado nauda abejoti neverta (aš neabejoju). Žinoma, kalbame tik apie kokybišką juodąjį šokoladą ir protingus jo vartojimo kiekius! Nepamirškime lieknos merginos įpročio, apie kurį rašiau savo knygose...

 

Jau seniai žinoma, kad šokoladas kelia teigiamas emocijas, suteikia energijos ir padeda susikoncentruoti. Straipsnyje pakalbėsiu apie juodojo šokolado ir kavos naudą, apie kurią dar ne visos esate girdėjusios.


modesta zukauskaite, slaptomanes receptai, slaptomane, slaptas sulieknejusios merginos dienorastis, lieknejimas, pokyciu kelione, kaip suliekneti, agne gilyte, zmones, zvaigzdes, spintologija, andrius pauliukevicius, atlanta travels, tobulas kunas
#SlaptomanesReceptai
 • Juodasis šokoladas teigiamai veikia širdį

Medikai lyg susitarę skelbia, kad saldumynai nesveika: nuo jų ne tik genda dantys, auga svoris, bet ir kalkėja kraujagyslės, kurios gali sukelti įvairias širdies ligas. Tačiau juodasis šokoladas – kas kita. Tyrimų metu šveicarų mokslininkai priėjo prie išvados, kad juodojo šokolado nauda neaplenkia ir mūsų širdies. Saikingai vartojamas šokoladas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų susirgimo tikimybę. Žmonių, kurie nedideliais kiekiais valgo juodąjį šokoladą, kraujo cirkuliacija spartesnė. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad reguliarus šokolado vartojimas sumažina širdies ligomis sergančių žmonių mirties riziką iki 3 kartų (sunku būtų patikėti, bet juk tai jau įrodytas faktas).

 • Juodasis šokoladas – jaunystės eliksyras

Didžiosios Britanijos mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad nedidelėmis porcijomis reguliariai vartojamas juodasis šokoladas apsaugo odą nuo neigiamų ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Niekam ne paslaptis, kad saulės vonios sendina odą ir skatina raukšlių atsiradimą. Juodojo šokolado nauda neabejotina – jo pupelėse gausu antioksidantų, kurie lėtina odos senėjimą. Tad dalį brangiai kainuojančių preparatų nuo odos senėjimo galite keisti reguliariu juodojo šokolado vartojimu.

 

modesta Zukauskaite, slaptomanes receptai, alma littera, moteris, lieknejimo knygos, sulieknek, atlanta treniruote, portugalija, keliones, atlanta travels, modesta silvand, fitness calendar, slaptomane
#SlaptomanesReceptai

SUSTOK AKIMIRKA ŽAVINGA


 • Juodasis šokoladas – natūralus afrodiziakas

Mokslininkai teigia, kad juodasis šokoladas daro įtaką seksualumą keliantiems pojūčiams ir veikia kaip natūralus afrodiziakas. Taip pat tai puiki priemonė, gerinanti moterų savijautą mėnesinių dienomis - manau, kad pritarsite? :) 

 

Taigi juodojo šokolado nauda atrodo neabejotina. Mokslininkai atranda vis daugiau teigiamų šokolado savybių. Štai ne per seniausiai vieni specialistai nustatė, kad šokoladas padeda kovoti su chronišku nuovargiu. Oksfordo universiteto mokslininkai atskleidė, kad juodasis kartusis šokoladas teigiamai veikia žmogaus atmintį. O Italijos specialistai ištyrė, kad reguliariai nedidelėmis dozėmis vartojamas šokoladas gydo uždegimus, kurie susiję su širdies ir kraujotakos sutrikimais.

 

Jei kamuoja miego sutrikimai, pasidėkite prie lovos juodojo šokolado gabalėlį (vieną!). Kankinant nemigai jis atstos migdomuosius vaistus. Tiesa, atminkite, kad juodasis šokoladas – gana kaloringas. Tad norėdami įsisavinti visas gerąsias šokolado savybes ir išlaikyti gražias kūno linijas, nepiktnaudžiaukite juo! Per dieną rekomenduojama suvalgyti ne daugiau kaip 2-3 gabalėlius juodojo šokolado.

 

 

O KAS KALBAMA APIE KAVĄ?

 

Tai vienas iš labiausiai vartojamų ir prieštaringų gėrimų pasaulyje, nusileidžiantis tiktai vandeniui. Nors kava turėtų būti geriama saikingai arba išvis negeriama tų žmonių, kurie turi medžiagų apykaitos sutrikimų, bet taip pat ji turi ir gerų savybių.

 

Kofeinas, pagrindinis kavos komponentas, yra ginčytinas junginys. Net 90% suaugusiųjų vartoja kofeiną kasdien ir tai yra labiausiai vartojamas psichiką veikiantis narkotikas pasaulyje – o kava tik pasirinktas būdas jį gauti. Galbūt todėl fitneso pasaulyje į kavą žiūrima su įtarimu. Bet ar kava yra tikrai blogis? Ar turėtume atsisakyti savo mėgstamo puodelio kavos?

 

modesta zukauskaite, slaptomanes receptai, slaptomane, slaptas sulieknejusios merginos dienorastis, lieknejimas, pokyciu kelione, kaip suliekneti, agne gilyte, zmones, zvaigzdes, spintologija, andrius pauliukevicius, atlanta travels, tobulas kunas
#SlaptomanesReceptai

Kavą gerti sveika?

 

Tyrimo metu, kurį atliko Harvardo universiteto mokslininkai, buvo nustatyta, kad 2 puodeliai kavos per dieną gali būti naudingi sveikatai. Aš asmeniškai renkuosi tik vieną puodelį per dieną ir tik pirmoje dienos pusėje. Kitu atveju neužmigčiau visą naktį - energija liejasi per kraštus ir tai labai padėjo studijų laikais prieš egzaminus. Bet nepiknaudžiauju ja kiekvieną dieną, užtenka pasimėgauti keletu kartų per savaitę ir be jokių papildomų kavos priedų: pieno, sirupo, pabarstukų, cukraus. Mėgaujuosi tik kavos skoniu ir kvapu. Paprastume slypi daug gražių dalykų!

 

Pasirodo, kad du puodeliai per dieną gali sumažina riziką susirgti tam tikromis ligomis. Taip pat kava gali padaryti jus laimingesne ar pašalinti galvos skausmą. 

 

O kokie kavos pavojai?

 

Kavos poveikio sveikatai tyrimai yra gan skirtingi dėl žmonių skirtingos medžiagų apykaitos. Mūsų genetika yra skirtinga, todėl skiriasi ir kaip gerai jie gali suvirškinti kavą. Kava sąveikauja su daugeliu hormonų mūsų kune ir ši sąveika yra sudėtinga bei priklauso nuo laiko, kiekio bei pačių žmonių. Dėl skirtingų dirvožemio bei klimato sąlygų, taip pat skrudinimo ir malimo būdų, kas pakeičia kavos skonį ir cheminę sudėtį. Todėl sudėtinga nustatyti konkrečius cheminius elementus esančius skirtingose kavos partijose.

 

Bet nesvarbu, ar kava yra geresnė ar blogesnė, viskas priklauso nuo to kaip gerai ir greitai jūsų organizmas suvirškina kofeiną. Jei jūs turite lėtą medžiagų apykaitą kofeino ir kavos atžvilgiu, geriau kavos atsisakykite arba bent jau sumažinkite išgeriamus kiekius. Jūsų atveju kava gali pridaryti daugiau žalos negu naudos. Bet nedidelis kiekis kofeino visgi yra gana saugus daugeliui žmonių.

 

Būtina atkreipti dėmesį perkant kavą

 

Kavos augalai yra purškiami pesticidais, kurie sukelia akivaizdžias sveikatos problemas. Laimei, šių augalų struktūra turi tam tikrą apsaugą. Išorinė „uogos“ dalis gauna didelę dozę pesticidų, bet vidinė kavos pupelė, kuri yra skrudinama ir naudojama kavai, gauna žymiai mažesnius kiekius. Taip pat, kavos pupelių skrudinimo proceso metu didžioji dalis pesticidų žūsta. Kad būti tikroms jog kava gavo kuo mažiau pesticidų, patariama rinktis kavą, pagamintą iš ekologiškai užaugintų kavos pupelių. 

 

Sąžiningos prekybos (Fair Trade) ženkliukų ieškokite ant kavos pakuočių, kuris reiškia, kad kavos pupelės buvo užaugintos ekologiškame ūkyje ir ūkininkams buvo sumokėta už jų pastangas. O tai reiškia, kad buvo koncentruojamasi į kavos kokybę. 

Taip atrodo kavos "uoga"

 

IR PABAIGAI - MANO REKOMENDACIJOS

 

 • Negerkite kavos kaip pagrindinio gėrimo – vanduo turi išlikti numeris 1.
 • Truputis kavos, kai reikia budrumo ir energijos, gali būti puikus pagalbininkas - vartojant saikingai!
 • Kava nėra skirta kiekvienai ir ji nėra dieviškasis gėrimas. Bet, vis dėlto panašu, kad kava gali duoti naudos tiems, kurių organizmas teigiamai toleruoja kofeiną. 
 • Rinkitės šokoladą daugiau nei 70% juodumo ir vartokite atsakingai - geriausia tik vieną (idealiausia!) ar keletą kartų per savaitę.

 Populiarių knygų autorė, kulinarė ir motyvatorė,

Modesta Žukauskaitė

 


 

Ar jau skaitėte mano naują

straipsnį apie desertą, 

kurį paruošiu per 8 minutes?

#GyvasMaistas 

Kiekvienas užsiėmimas pagal šią programą užima minimaliai laiko, bet per tą laiką Jūsų kūne kokybiškai dirba kiekviena atskira raumenų grupė. Pratimams reikės skirti tik 15-20 minučių kiekvieną dieną. Tam Jums nereikalingi jokie treniruokliai ir Jūs galite treniruotis Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku.Patiko? Buvo naudinga? Spausk LIKE ir pasidalink su draugėmis!


Write a comment

Comments: 1
 • #1

  Smalsioji (Thursday, 14 March 2019 21:34)

  Sveiki, labai įdomu yra skaityti žmonių, kurie domisi šiomis temomis, straipsniais ir mintimis, bet norėtųsi, kad jei jau minite mokslą, mokslininkus ir jų darbus bei jų tyrimus, tada būtų labai malonu pamatyti cituojant ar paminint informacijos šaltinius, straipsnius, kad ir kita kalba. Tiesiog turint omenyje, kad maistas ir lieknėjimas yra svarbūs Jūsų gyvenime ir savo darbą Jūs įkainojate, manau profesionaliau ir patikimiau atrodysite, net jei tai straipsniai ir knygos, kaip jau minėjau, ne mūsų gimtąja kalba.