Kaip pagreitinti lieknėjimo procesą?

Nuo to priklauso mūsų gera savijauta

modesta zukauskaite, slaptomanes receptai, slaptomane, slaptas sulieknejusios merginos dienorastis, lieknejimas, pokyciu kelione, kaip suliekneti, agne gilyte, zmones, zvaigzdes, spintologija, andrius pauliukevicius, atlanta travels, tobulas kunas
#SlaptomanesReceptai

Dažnai merginos kalba, kad negali gerti daug vandens ir negeria. O tai reiškia, kad jos ne tik kad neišgeria 2l. vandens per dieną, bet turbūt neišgeria net ir vienos stiklinės.. Pažįstama sutuacija? Ir Jūs negeriate vandens? 

 

Na ką gi, skubu Jūs pradžiuginti, kad Jūs turite didelią problemą! Organizmas patiria dehidrataciją ir vanduo Jūsų organizme labai sunkiai absorbuojamas (sugeriamas) ir pažeisti medžiagų apykaitos procesai. Sugebu išgąsdinti? 

 

Bet išeitis yra. Dabar Jūs tiesiog PRIVALOTE į darbą paleisti šiuos procesus ir pripildyti savo organizmą vandeniu. Jei Jūs nepradėsite gerti vandens ir didinti išgeriamo kiekio, tai medžiagų apykaitos procesai nepagerės, o atvirkščiai.

Dažnai grupėje (Slaptomanės receptai) merginos kalba apie tai, kad maitinasi kaip ir teisingai, bet nelieknėja. Jei aš paklausiu ar geriate vandenį, atsakymas dažniausiai būna toks "o kam?" arba "nemėgstu aš jo gerti". Na ir nesulieknėsite arba tai padaryti bus labai sunku! Ir tam yra daugybė rimtų priežasčių kurias vertėtų atsiminti visam laikui! 

 


 

Vanduo – gyvybės šaltinis. 

 

Rytų šalių išmintis sako, kad „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę“. Niekas gražiau ir tiksliau neapibūdino vandens, kaip garsusis rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi: „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nusakyti negalima, tavimi gardžiuojamės nežinodami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje”.

 

Todėl ant mano darbo stalo visuomet yra vandens! Mėgstu jį pagardinti citrina, apelsino griežinėliais, obuolių skiltelėmis, granato kubeliais, Chia sėklomis, braškėmis ir t.t. 

modesta Zukauskaite, slaptomanes receptai, alma littera, moteris, lieknejimo knygos, sulieknek, atlanta treniruote, portugalija, keliones, atlanta travels, modesta silvand, fitness calendar, slaptomane
#SlaptomanesReceptai

 

Kodėl vandeniui skiriamas toks ypatingas dėmesys? Tiesiog gerkim jį kada užsinorim. Iš tiesų ne taip viskas yra paprasta. Dažnai problemos kyla todėl, kad dauguma mūsų paprasčiausiai užmiršta gerti paprastą vandenį. Žmonės geria kavą, arbatą, įvairius kokteilius, pieną, kompotus, vyną, alų - viską, bet tik ne vandenį... 

 

Sveikinu tas merginas, kurios suvokia, kad šie gėrimai tai ne vanduo ir jo gryno kasdien išgeria 1 litrą ir daugiau! Tai vadinu išsiugdytu "lieknos merginos įpročiu" (iš mano knygos "Slaptomanė. Darbo knyga"). 

 

Kas atsitiks su Jūsų kūnu bei sveikata, jei ilgesnį laiką vartosite per mažai vandens?

 (Simptomai, kurių galima išvengti vartojant pakankamą skysčių kiekį). Jausite:

 • silpnumą, nuovargį ir mieguistumą (kaip galima tokioje būsenoje norėti sportuoti? Niekaip!);
 • žemą kraujospūdį;
 • galvos skausmus;
 • gebėjimo susikoncentruoti praradimą;
 • šaltas rankas ir pėdas;
 • naktinius mėšlungius;
 • galimus sąnarių skausmus;
 • turėsite nešvarią arba išsausėjusią odą;
 • raumenines kūno masės sumažėjimą;
 • virškinimo sistemos sutrikimą ir vidurių užkietėjimą.
Ir dar svarių 10 priežasčių, kodėl mūsų organizmui svarbus vanduo:

 • Vanduo yra pagrindinis energijos šaltinis organizmo gyvavimui (funkcijų atlikimui).
 • Vanduo gamina energiją ląstelių membranose nervinius impulsus perduodančioms ląstelėms.
 • Vandens hidrolitinė savybė padeda išsklaidyti medžiagas į pirminius komponentus, yra būtina pasisavinimo gerinimui: baltymus skaido į amino rūgštis; riebalus - į riebiąsias rūgštis; krakmolą - į paprastuosius cukrus.
 • Vanduo yra kaip "klijai", suriša ląstelių membranas į visumą.
 • Žmogaus virškinimo sistemai.
 • Organizmo šilumos procesams reguliuoti (prakaito pasigaminimas).
 • Vanduo pašalina iš organizmo nuodingas medžiagas ir medžiagų apykaitos šalutinius produktus.
 • Nuo vandens kiekio organizme labiausiai priklauso smegenų, širdies, plaučių ir raumenų veikla.
 • Nepakankamas organizmo aprūpinimas vandeniu gali sukelti ląstelių dehidrataciją, suardyti cheminę organizmo pusiausvyrą ir sukelti įvairias ligas.
 • Ypač svarbų vaidmenį atlieka vanduo kūno temperatūrai reguliuoti. Pavyzdžiui, jeigu nevyktų kūno temperatūros reguliavimo procesai, po 30 min. važiavimo dviračiu 70 kg sportininko kūno temperatūra pakiltų nuo 37°C iki 47°C. Kūno baltymai pradeda irti jau prie 42°C, vadinasi, tokia situacija būtų gyvybei mirtinai pavojinga!

Ir tai reiškia štai ką. Jei nėra vandens, tuomet organizmas sulėtins visus metabolinius procesus, kad mažiau save užterštų ir mažiau naudos sukauptų kūno riebalų, juk gauti energiją ir tuo pačiu lieknėti - tai energijos išlaisvinimo procesas iš riebalų! Nėra vandens, reiškia, kad viduje viskas užsistovėjo ir užsiteršė! 

 

Ar dabar žinote kaip pagreitinti lieknėjimą ir pagerinti savijautą? :)

 

#SlaptomanesReceptai

 

 Populiarių knygų autorė, kulinarė ir motyvatorė,

Modesta Žukauskaitė

 


Patiko? Buvo naudinga? Spausk LIKE ir pasidalink su draugėmis!


 

Ar Jums asmeniškai pranešti pasirodžius naujiems receptams

ar aktualiems straipsniams mūsų skiltyje "Slaptomanės receptai"? 

  

Kiekvienas užsiėmimas pagal šią programą užima minimaliai laiko, bet per tą laiką Jūsų kūne kokybiškai dirba kiekviena atskira raumenų grupė. Pratimams reikės skirti tik 15-20 minučių kiekvieną dieną. Tam Jums nereikalingi jokie treniruokliai ir Jūs galite treniruotis Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku.Write a comment

Comments: 0