Indiškas lydytas sviestas ghee

Modesta Žukauskaitė, Slaptomanės receptai
#SlaptomanesReceptai @modestazuk

Sveika! Šiandien pristatau indišką lydytą sūrį ghee. Šis sviestas bemaž geriausiai tinka kepti mažame riebalų kiekyje, kadangi pasižymi aukšta smilkimo temperatūra (iki 250С). Didelis šios sviesto privalumas tas, kad žmonės, kurie yra alergiški pieno produktams, netoleruoja laktozės arba kazeino, šį sviestą dažniausia vartoti gali. Dėka šio sviesto, kūnas geriau įsisavina vitaminus A, D, E, K bei minarelaus iš kito maisto.

Ghee yra iš sviesto išgauti gryni ruebalai. Be to, jis - beprotiškai skanus :) 

Indiško lydyto sviesto galite įsigyti  daugelyje sveiko maisto parduotuvių, tačiau pasigaminti jo namuose pačioms ne ką sunkiau negu užsikaisti puodelį skanios arbatos, o ką jau kalbėti apie kainos skirtumą? 

Pirmyn gaminti pačio skaniausio ir sveikiausio sviesto!

 

INGREDIENTAI

~ 30 min./ stiklainėlis/ Receptas iš 👉🏻 INDIVIDUALUS MITYBOS PLANAS 

  • 500 g natūralaus nesūdyto sviesto
Modesta Žukauskaitė, Slaptomanės receptai
#SlaptomanesReceptai @modestazuk

Bestseleriai!

Slaptomanės knygos,

kurios padeda lieknėti.

Įsigijo 25 000 moterų.

Skaitytojų nuotraukos "prieš ir po".KAIP GAMINAU

1. Sviestą kaitinau patvariame puode, kol išsilydys ir taps skystos konsistencijos. Neuždengusi pamažu virkiau, kol į išsilydžiusio sviesto paviršių pradėjo kilti putos.

2. Apie 20-30 min atidžiai stebėjau ir mačiau kaip susiformavo trys sluoksniai: putos viršuje, skystas (apie 1 cm ar mažiau) vidurinis riebalų sluoksnis ir kietosios pieno dalelės apačioje. Virdama nuo viršaus vis nugriebiau putą, kad matyčiau kada sviestas jau bus paruoštas ir reikės nukelti, kad neprisviltų.

3. Kai į paviršių daugiau nebekyla putų, patikrinau ar apatinis sluoksnis įgavo rusvą atspalvį. Jei taip, ghee sviestas gatavas ir jį nukeliu.

4. Perkošiau skystį per audinį į paruoštą indelį, kuriame ir laikau sviestą. Ataušinau kambario temperatūroje, o kai sustingsta, dedu į šaldytuvą ir laikau sandariai uždarius 2-3 mėnesius.

 

Modesta Žukauskaitė, Slaptomanės receptai
#SlaptomanesReceptai @modestazuk
Modesta Žukauskaitė, Slaptomanės receptai
#SlaptomanesReceptai @modestazuk

 

Užsisakykite!

Nemokama!

Populiaru! 

Buvo naudinga? Pasidalinkite su draugėmis!Write a comment

Comments: 0