Metinė oro ir vandens temperatūra

Algarve, Portugalija.

slaptomanes, pokyciu, kelione, atlanta, travels, modesta, zukauskaite, slaptomane

Algarvė gali pasigirti puikiu viduržemio jūros klimatu todėl tampa vis populiaresniu Europos atostogų maršrutu. Per metus Algarvėje būna apie 3000 valandų saulės ir tai pagrįstai leidžia šį miestą vadinti viena saulėčiausių Europos vietų. Tiesą sakant saulėtesnė net už Kaliforniją! Vasaros mėnesiais čia yra 12 valandų saulės per dieną ir beveik jokio lietaus.

Ruduo

Spalio ir lapkričio mėnesiais Algarvėje yra labai šilta. Galima degintis. Vidutinė temperatūra siekia  22ºC spalio mėnesį ir  19ºC lapkričio mėnesį. Bet reikia turėti omenyje, kad lapkričio mėnesį vakare gali būti vėsoka - temperatūra gali nukristi iki  15ºC. Lietaus tikimybė labai maža, todėl dėl to nereiktų sukti galvos. Spalio mėnesį vidutiniškai 8 valandas per dieną šviečia saulė. Rudenį šis kraštas tinkamas pažintinėms ir sporto kelionėms.

Žiema

Žiemos sezonas čia tradiciškai yra gruodžio - vasario mėnesiai. Temperatūra vidutiniškai siekia 16 - 18ºC gruodžio ir vasario mėnesiais. Naktį čia nebūna taip vėsu kaip Lietuvoje. Žiamą portugalai vaikšto su šortais. Čia beveik nebūna šaltukų ir sniego. Labai tikėtina sulaukti karštų oro srovių iš Afrikos pusės, todėl net ir žiemą kartais temperatūra siekia 25ºC. Vidutiniškai žiemą Algarve gauna 6 valandas saulės per dieną.

Pavasaris

Pavasario sezonu čia laikomi kovo - gegužės mėnesiai. Vidutinė aukščiausia temperatūra kovo mėnesį pakyla  iki 18- 20ºC laipsnių šilumos, balandį iki 24 laipsnių. Net iki 28 - 30ºC laipsnių šilumos galima tikėtis atvykus į Aligarvę gegužės mėnesį. Saulės trukmė per dieną išauga iki 9 valandų balandžio mėnesį. Net 10 valandų per dieną saule galima džiaugtis gegužės mėnesį. Vakare temperatūra gali būti vėsoka.  Ramus ir šiltas pasigulėjimas paplūdimyje garantuojamas.

Vasara

Vasaros sezonas Algarve prasideda birželio mėnesį ir tęsiasi iki rugsėjo. Kasdien kurorte būna ilgos saulėtos dienos ir didelis karštis. Vidutiniškai temperatūra svyruoja nuo malonių 20ºC ir gali pakilti iki 35ºC . Rugsėjį temperatūra nusileidžia iki vidutiniškai 26ºC. Karštomis dienomis temperatūra gali pasiekti ir 30 laipsnių karštį. Vėsinantis vandenynas padeda atvėsinti aplinką. Lietaus tikimybė tokia maža, jog net neverta apie jį galvoti. Vidutinė vandens temperatūra Atlanto vandenyne pakyla iki 21 laipsnio šilumos.

Algarve regionas užima pietinę Portugalijos dalį. Kalnai, skiriantys šiaurinę ir pietinę Portugalijos dalis, Algarvei duoda apsaugą nuo šiaurinių vėjų.